Report Fujitsu Liga#18 – Ostrava

Zdravím mé jméno je pRayer a byl jsem na této lize komentátor. Tenhle článek vám trošku přiblíží, jak to u nás vypadalo. Lidí bylo docela dost a známých jmen také. Svojí účastí nás potěšili hráči Esuby, Fraternitas, Black Lotus Miners a dalších. Hodně jsem se na turnaj z pohledu komentátora těšil, protože pár dní po vydaní The Grand Tournament jsem byl plný očekávaní jaké nové meta decky si hráči pro tento turnaj připravili. A tak se také stalo ale ne až v takové míře, lidé byli spíše opatrní a hráli zažité decky jako handlock Control warrior či Patron Warrior. Z nových decků Pt44h a Marvelious hráli Dragon priesta. Kdy Pt44hovi se vedlo výborně, avšak Marvelious nebyl s priestem moc potěšen. Pár agro secret paladinů a hlavně Totem shamani. Rád bych podotknul teďka s odstupem, jak se meta změnila, na turnaje si teď nikdo neodváží vzít shamana, ale Secret paladinama se to jen hemží od Agro secretKeepers po Midrange Murloc Knight. Druid jde také hodně nahoru. Pro mě překvapením turnaje byl team esuba (Pokrovač, Swissking), kteří se oba rozhodli vzít Mill mage ano přesně tak MILL. Zrovna Pokrovačovi to moc nevyšlo a nedostal se ani do TOP8. I když variace decků nebyla moc velká pár odvážlivců se tu našlo například Igi z teamu Key4you, který se rozhodl vzít Face Huntera a až do top 8 se mu dobře s ním dařilo, ale pak byl udolán nečekaně Control Warriorem. A našel se na turnaji také jediný odvážlivec, který vytahl Rogue. Ano přesně tak klasický oil list a byl to z BLM Green. Bohužel nestačila na top 8, ale v dnešní době rogue podává stále stabilní výsledky, protože tento deck je expanzí TGT nepolíben a dotažen k dokonalosti. Lehké úpravy bylo možné vidět i u control warriorů, kteří se měli doopravdické TANKY s pomocí karty „Justicar Trueheart“ a abilitou TANK UP! Hra, která mě vystupuje z paměti je Team Fraternitas vs Black Lotus Miners, kdy došlo k shaman Mirroru a oba hráči velmi, velmi opatrně hráli až na fatigue, kdy Healing Wave prohrával Joust, protože ani jeden z hráčů neměl balíček. Emppu nakonec tuto series vyhrál pro team BLM.

Do top 8 se dostali tito hráči Swissking, Pt44h, Thinny, Agymus, Honza99, HawaiSmurf, Igi, Romasík. Do finále se probojovali oba hráči teamu Fraternitas Pt44h a Romasík. Romasík v tomto duelu nakonec vyhrává tak jako tak první dvě místa pro team Fraternitas. Gratulujeme. Místo třetí obhájil HawaiiSmurf, který teda alespoň pro mě byl překvapením turnaje.

1. Místo Romasík
2. Místo Pt44h
3. Místo HawaiiSmurf

Závěrem bych chtěl říci, že ne každému tento turnaj hned po vydaní nové sady sedl a bylo to i vidět na výsledcích a některé favority turnaje jsme viděli na spodních příčkách ale to je Hearthstone. Příprava a testing nové sady se vyplácí. Gratulujeme vítězům a čest poraženým.